Vastuvõtt 2024/25. õppeaasta 1. klassi

Huvi korral võtke palun ühendust aadressil tallinna.toomkool@eelk.ee.

Tallinna Toomkool on Eesti vanim kool. Esimest korda on seda ajalooürikutes mainitud aastal 1319. Toomkool avati taas kristliku erakoolina 2011. aastal.
Asume Tallinna vanalinnas: 1.-4. klass tegutseb Raekoja platsi kõrval Apteegi tänaval, 5.-9. klass kooli ajaloolises majas Toompeal Toom-Kooli 11. Mugava jalutuskäigu kaugusel on mitmed muuseumid, teatrid ja kultuuriasutused arvukate haridus- ja kultuuriprogrammidega, mis täiendavad ja rikastavad meie õppetööd. Kasutame vanalinna parke ja haljasalasid õuesõppeks. Mitmeid teemasid ajaloos, kunstis ja looduses saame tänu rikkaliku pärandiga vanalinna keskkonnale kogeda vahetult.
Meie õpilased õpivad alates 1. klassist iga päev inglise keelt, 3. klassis lisandub saksa, 6. vene või prantsuse keel. Teeme põgusalt tutvust ka ladinakeelsete sententsidega. 1. ja 2. klassi õpilased tutvuvad rahvakalendri ja -pärimusega folklooritundides. Kõigis klassides on ka usuõpetuse tund. Tüdrukud käivad 1.-6. klassis balletitunnis, 2. klassi poistel on käesoleval õppeaastal tunniplaanis vehklemise ring. Koolis tegutsevad mudilas- ja lastekoor.

Meie koolielu osa on kirikuaastaga seotud palvused ja jumalateenistused Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus mihklipäeval, lõikustänupühal, hingedepäeval, advendiaja alguses, jõuludel, kolmekuningapäeval, küünlapäeval, ülestõusmispühadel. Jõuluteenistusel esitab 3. klass jõuluevangeeliumi lugu. Lisaks tähistame mardi- ja kadripäeva, isade- ja emadepäeva, vabariigi aastapäeva, ettelugemispäeva ja emakeelepäeva. Koolis käivad tunde andmas ja tegevusi läbi viimas ka lapsevanemad ja muud külalised.
Rajame ja harime kooliaeda Apteegi tänava maja ees. Meie kooli lõpetajad istutavad õunapuu Toomparki.
Meie klassides on kuni 15 õpilast ning poisid ja tüdrukud õpivad eraldi. Pakume väiksematele ja suurematele õpilastele võimalust koos tegutsemiseks, et koolipere liikmed tunneksid üksteist.
Peame oluliseks kristlikke väärtusi. Kool on liitunud Kiusamisvastase kooli programmiga ning kasutame ka Vepa-metoodikat, mis arendab käitumisoskusi.

Lisaküsimuste korral kirjuta meile aadressil tallinna.toomkool@eelk.ee.