Koolivorm

Tallinna Toomkooli õpilastel on kooli sümboolikaga koolivorm, mille teatud elementide kandmine on koolipäevadel ja kooli esindades väljaspool kooliaega ja kooli ruume kohustuslik.

Koolivormil kasutatava sümboolika põhielemendiks on kooli vapp, mis kujutab punasel kilbil kuldset Pühakirja, mille kohal Neitsi Maarja sümbolina valge liilia ning all valge luterroos punase südamikuga. Punase südamiku keskel on valge rist. 

Koolivormi tellimine

Koolivormi tellimiskeskkond: https://www.koolivorm.ee. Tellimiseks tuleb keskkonda sisse logida, kasutades meie kooli kasutajanime “toom” ja salasõna “kool”.

Koolivormi kandmise kord

Kohustuslike elementide juurde kuulub õuetingimustes mustast sametist valge risti ja koolivapi kujutisega tekkel ehk vormimüts, jahedal ajal ja pidulikel puhkudel tumesinist/musta värvi vest või kampsun. Soojal ajal või siseruumides võib vestist või kampsunist loobuda ja kanda kooli sümboolikaga polosärki. Piduliku koolivormi juurde kuulub reeglina valge pluus, tüdrukutel soovitavalt valged, mustad või ihukarva sukkpüksid ning poistel musta värvi püksid. Harilikul koolipäeval on vesti või kampsuni all kantav polosärk kollast, punast või tumesinist värvi.

Tallinna Toomkooli igapäevane koolivorm

  • Tumesinine/must kooli embleemiga akadeemilise lõikega kampsun või vest.
  • Valge, tumesinine, kollane või punane kooli embleemiga polosärk (võib olla ka pildita, logota, mustrita T-särk).
  • Klassikalise lõikega tumedad ühevärvilised (mustad, tumesinised) terved püksid (ka teksapüksid) nii poistel kui tüdrukutel.
  • Tütarlastel klassikalise lõikega tume ühevärviline (must, tumesinine) või koolivormiruuduline seelik.
  • Neutraalses toonis sisejalatsid.
  • Lubatud ei ole silmatorkavad ja keha läbivad ehted, välja arvatud tagasihoidlikud kõrvarõngad tütarlastel.
  • Tütarlastel koolivärvides (tumesinised, mustad, kollased, ihukarva, punased või valged) ühevärvilised sukkpüksid.
  • Kolmandas kooliastmes on lubatud kanda klassikalise lõikega musta jakki või pintsakut.

Tallinna Toomkooli pidulik koolivorm

Pidulikul puhul kannavad poisid koolivormi valge kraega särgiga ning tumedate viigipükstega. Tüdrukud valge kraega pluusiga ning kas tumedate viigipükstega või seelikuga, sinna juurde kuuluvate neutraalses toonis sukkadega. Pidulikul puhul kuuluvad vormi juurde mustad klassikalise lõikega kingad.