Traditsioonid

Toomkooli esmamainimise aastapäev

Tallinna Toomkooli mainiti esimest korda 3. jaanuaril 1319 taani kuningas Erik VI Menvedi kooliprivileegi ürikus, seepärast tähistame jaanuaris pärast jõuluvaheaega kooli tulles oma esmamainimise aastapäeva. Pärast palvust teeme klassides sünnipäevatorti ning toimub ülekooliline viktoriin, kus tuleb teada kooli ajalugu puudutavaid fakte ning osata õigesti kirjutada vilistlaste nimesid.

Koolilõpetajad istutavad õunapuu

Meie kooli lõpetajad istutavad selle olulise sündmuse tähistamiseks koostöös Tallinna Kesklinna Valitsusega Toomparki legendaarse aednik Johann Schnelli krundile õunapuu. Esimese puu istutas taasavatud Toomkooli I lend 2020. aastal. Oma puu on juba ka II lennul. Tallinna Kesklinna Valitsuse ja Toomkooli juhtkonna kokkuleppel jätkavad tulevikus seda traditsiooni kõik meie kooli lõpetavad klassid.
Nii saame uuele elule õunaaia, mis on avatud nii linnarahvale kui kaugemalt tulijatele.

Fotol õnnistab peapiiskop Urmas Viilma I lennu õunapuud juunis 2020.

Lõpusõrmus

Alates taasavatud Tallinna Toomkooli I lennu lõpetamise kevadest on meil oma lõpusõrmus, mille on kujundanud Roman Tavast. Ilus ja väärikas traditsioon liidab endisi koolikaaslasi ning aitab toredaid mälestusi elus hoida. Samuti on lõpusõrmused märk mingi etapi läbimisest ning millegi tähtsa saavutamisest, mis iga sõrmusekandja uhkeks teeb.

3. klass lavastab jõuluevangeeliumi

Jõuludeks lavastab 3. klass jõuluevangeeliumi, mida mängitakse kooli jõuluteenistusel.

2020. aastal ei saanud me kirikus kohtuda, seetõttu tegi VIII lend videolavastuse.

2022 kohtusime taas kirikus.

Läkitus

Iga kooliaasta kevadel kirjutavad 1. ja 9. klassi õpilased koos kirja järgmisel õppeaastal Toomkooli perega liituvale 1. klassi õpilasele. Läkitused on nimelised ning sisaldavad autorite enda koolimuljeid ning soove ja soovitusi uuele õpilasele. Koos aabitsaga saavad meie värsked koolijütsid kenasti kujundatud kirja, mis annavad märku, et uus õpilane on meie kooliperre väga oodatud.